Ferenc pápa üzenetet küldött André Marceau nizzai püspöknek, amelyben fájdalmának ad hangot a szörnyű támadás miatt, amit a lehető legerőteljesebben elítél. A terrorizmust és az erőszakot soha nem szabad elfogadni.
Államtitkára, Pietro Parolin bíboros aláírásával küldte el üzenetét a pápa a francia város püspökének, ahol csütörtökön a támadás történt. Lelki közelségéről biztosítja a katolikus közösséget és az egész francia népet, melyet egységre szólít. Újságírói kérdésekre válaszolva Matteo Bruni szentszéki szóvivő „A fájdalom pillanatairól beszélt egy zavaros időszakban”. Emlékeztetett:
„A terrorizmust és az erőszakot soha nem fogadhatjuk el, még kevésbe, ha a kegyetlenség éppen a szeretet és a vigasztalás helyén oszt halált, mint amilyen az Isten háza”.
A szentszéki sajtóterem igazgatója utalt Ferenc pápa kívánságára, miszerint „szűnjön meg az erőszak, tekintsünk újra testvérként, ne pedig ellenségként egymásra.” És hogy a „szeretett francia nép a rosszra tudjon jóval válaszolni” – amint az a pápa Twitter-üzenetében olvasható.
I am close to the Catholic community of #Nice, mourning the attack that sowed death in a place of prayer and consolation. I pray for the victims, for their families and for the beloved French people, that they may respond to evil with good.
— Pope Francis (@Pontifex) October 29, 2020
A francia püspökök imája és közelsége
Éric de Moulins-Beaufort érsek, a francia püspöki konferencia elnöke tweetben fejezte ki érzéseit:
„Imádkozom a nizzai egyházmegye népéért és Marceau püspökért. Támogassuk egymást e próbatétel idején és azokat a személyeket, akik testükben is próbatételt szenvednek.”
Az áldozatokért imádkozva az érsek utalt Mindenszentek közelgő ünnepére: „Boldogok a békeszerzők, mert őket Isten fiainak fogják hívni” (Mt 5,9). Boldogok vagytok, akiket miattam üldöznek, mert jutalmatok bőséges a mennyekben”.
„Mélyen elszomorít ez a dráma, amely a keresztény közösséget és ismét Nizza városát sújtja” – fogalmazott a francia püspöki konferencia elnöke. „Végtelenül szomorúvá tesz, hogy milyen embertelen cselekedeteket képesek végrehajtani emberek”. Hangsúlyozta, hogy a dél-francia város minden templomát rendőrségi védelem alá helyezték. Imáiról biztosította az áldozatokat, szeretteiket, a biztonsági erőket, a papokat, valamint a hitükben és reményükben megsebesült híveket. Végül az érsek hozzátette: „Krisztus megbocsátó lelkülete győzzön e barbár cselekmények láttán”.
Forrás: Vatikáni Rádió